nawigacja elektroniczna

TERMINY

16-17.09.2017 (sb-nd), WARSZAWA

NAWIGACJA ELEKTRONICZNA

W dzisiejszym świecie jachty naszpikowane są elektroniką.  Na rejs przywozimy tablet i smartfon. Czy wiecie jakie są ograniczenia współczesnej technologii? Jak działa GPS, AIS, jak używać radaru, co może powodować błędy w wyświetlaniu naszej pozycji? Jak sobie z nimi radzić?

Prawidłowe zastosowanie urządzeń w żegludze zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a informacje przez nie przetwarzane dają nawigatorowi niezbędne dane do analizy w procesie podejmowania prawidłowej decyzji, która stanowi o bezpieczeństwie jednostki.

Są to ogromne zalety współczesnej techniki. Zdarza się, że uprawiamy żeglugę w sposób wirtualny, wpatrując się bezkrytycznie w monitor wyświetlający dane z urządzeń.

Żegluj świadomie - przyjdź na kurs!

•  Co widać na monitorze plotera?
  •  Jak istotne jest porównanie obrazu rzeczywistego z tym co pokazują monitory?
  •  Jak zaplanować trasę, wybrać odpowiedni wariant pogodowy z pomocą dostępnego oprogramowania?
  •  Czym tak naprawdę jest GPS, jak się z nim zaprzyjaźnić?
  •  Jak interpretować pogodę i jaki to ma wpływ na plan rejsu?
  •  Co widać na ekranie radaru, jak uzyskać prawidłowy obraz?

Przyjmując odpowiedzialność prowadzenia jednostki stajemy przed wieloma dylematami - podjęcie prawidłowej decyzji stanowi o komforcie pływania znajomych, którzy nam zawierzyli, niejednokrotnie decyduje o ich zdrowiu czy nawet życiu.

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i komfortowo, zrozumieć lepiej elektroniczne systemy nawigacyjne, rozszerzyć swoją wiedzę - zapraszamy.

Warsztaty trwają 2 dni.

Pracujemy na tabletach i komputerowym symulatorze radaru. Każdy uczestnik otrzymuje bezpłatny dostęp do oprogramowania do pogodowego planowania drogi na okres 2 tygodni. W cenę szkolenia wliczone są wszystkie materiały szkoleniowe oraz manual. Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu.

Cena: 620 zł/os. Przewidujemy rabaty dla grup - zapytaj.

SZKOLENIE PROWADZI:

kursy na patent zeglarski

Krzysztof Mazurkiewicz

kapitan jachtowy i motorowodny, nawigator, instruktor RYA Royal Yachting Association.

ZAPISZ SIĘ:
info@fundacjakliper.pl