Kurs radiooperatora SRC

Warszawa 2 września 2017, 24 listopada 2017,

Gdynia  16 września 2017,

Poznań 23 września 2017,

Wrocław  7 października 2017, 15 listopada 2017.

Zapisy przyjmujemy mailowo:

info@fundacjakliper.pl

Certyfikat radiowy SRC (ang. Short Range Certificate) jest, obok dokumentów uprawniających do prowadzenia jachtu, wymaganym przez prawo w trakcie rejsów morskich. Przeznaczony dla osób pływających na jachtach rekreacyjnych i małych jednostkach komercyjnych, wyposażonych w VHF z DSC klasy D. Certyfikat SRC potwierdza Twoje kompetencje i daje Ci prawo do używania radiotelefonu VHF w służbie morskiej.

Jest ważny bezterminowo.

Radio jest ważnym elementem wyposażenia zapewniającym bazową komunikację oraz bezpieczeństwo na pokładzie - istotne jest by rozumieć poprawnie procedury, które obowiązują w komunikacji na morzu i umieć je zastosować w każdej sytuacji.

Program kursu obejmuje:

• naukę obsługi radiotelefonu VHF,
  • podstawy wiedzy o systemie GMDSS,
  • ważne kanały/częstotliwości,
  • procedury komunikacji w sytuacji zagrożenia, nagłych wypadków, asysty medycznej,
  • zasady prowadzenia komunikacji statek - stacja brzegowa,
  • Cyfrowe wywoływanie selektywne - Digital Selective Calling (DSC),
  • działanie radiopławy awaryjnej EPIRB (Emergency Position Indicating Radio Beacon),
  • Transponder radarowy Search and Rescue (SART),
  • komunikacja radiowa w języku angielskim - podstawowe informacje.

Zajęcia praktyczne odbywają się z użyciem radiotelefonów Icom przystosowanych do ćwiczeń.

Szkolenie na formę przygotowania samodzielnego w postaci kursu internetowego, następnie odbywają się zajęcia praktyczne (ok 4h) i egzamin.

Kurs realizowany jest w systemie RYA.

Certyfikat wydawany jest przez Royal Yachting Association, akredytowaną przez brytyjską Maritime and Coastguard Agency. Dokument jest zgodny z normami ITU i CEPT.

Wydanie dokumentów następuje ok. 4-6 tygodni po egzaminie. Osoba, która pozytywnie zdała egzamin, może uzyskać tymczasowe potwierdzenie nabytych uprawnień.

Koszt: 350 zł + 65 zł (podręcznik) + 60 GBP (opłata za egzamin).

Zapraszamy!

Angielski w komunikacji morskiej

Moduł dodatkowy dla chętnych - zapraszamy osoby, które chcą rozwinąć swój angielski o terminologię morską oraz tych, którzy nie czują się pewnie w komunikacji radiowej w języku obcym.

W programie:

- podstawowe zwroty w komunikacji z mariną/innym uczestnikiem ruchu morskiego,

- odbiór prognoz pogody,

- locja - przydatne zwroty,

- budowa i wyposażenie jachtu (pod kątem odbioru jachtu czarterowego).

Ćwiczymy 2 godziny zegarowe tuż przed kursem radiowym. Szkolenie kierujemy tylko do uczestników naszych kursów SRC.

Zapewniamy materiały szkoleniowe.

Koszt: 200 zł